Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250. Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1280x1024 pixelov.
  Späť| Obnoviť | Dopredu

Karty - vizitky - navštívenky

Na začiatku 19. storočia vo viktoriánskej dobe ďalšia tradícia vznikla veľmi rýchlo na scéne, ako rituál spoločnosti, ktorá tvorila spôsob kontaktu pre ich malé viktoriánske kruhy - odchodné vizitky aj osobné vizitky. Tento dômyselný spôsob odchodu kariet-vizitiek-navštíveniek tvorí súčasť spoločenskej etikety, ktorá sa pohybovala v samostatných významoch. Boli nevyhnutnou súčasťou úvodu, pozvánok a privítaní návštev.

Vo viktoriánskej ére vizitky a telefónne karty používal každý, dámy a páni ako prostriedok a zdvorilosť, ako a kedy odísť bol aspekt viktoriánskeho spoločenského života a etikety. Všetko na vizitke malo význam, od návrhu motívov po obrátený dolný roh či čierny okraj. Karty môžu byť farebné alebo prosté s krásnou kaligrafiou alebo tlačou.

Niektoré karty-vizitky niesli meno ukryté v konštrukcii alebo za farebné dekoratívne predné strany. Niektoré karty boli čiernej a bielej farby, litografia pridaná ručne, ale iné boli vykonané v chromolitografii, ktorá používa inú dosku pre každú farbu, čo malo za následok bohato farebnú a detailnú kartu. Väčšina kariet, t.j. telefónne karty, na rozdiel od vizitky mali len meno osoby, pretože to bol prejav osobnej vizitky.
Sociálne zvyky sú dôležité v rozvoji priateľstva a to bolo dôležité v spoločnosti, zaplatiť časté volanie a vrátiť hovory okamžite na sociálne aj obchodné účely.

Dámske karty-navštívenky-vizitky boli často bohato zdobené, pozlátené piercingom a vrúbkovaným okrajom. Dámske karty môžu byť glazované, pánske neboli. Pánske boli viac priamočiare a obchodného charakteru. Muži často písali svoje ulice a čísla, ženy nie. Čierny okraj na karte znamenal, že osoba bola v smútku.

Deťom objednávali tiež telefónne karty a deti nezaostávali v napodobňovaní dospelých. Sluhovia niesli kartu-navštívenku pánovi alebo panej domu a návštevník mohol alebo nemusel byť prijatý. Karty boli ponechané u inej osoby v dome, či je alebo nie je vlastník karty doma. Návštevy boli krátke, tridsať minút alebo menej, nepríjemné témy neboli nikdy prerokované. To bolo považované za zdvorilé, odísť v priebehu niekoľkých minút, ak prišli iní pozvaní hostia do domu na čaj či v čase obeda.
Táto tradícia navštíveniek a vizitiek získala obrovský význam a je používaná po celom svete ako spôsob komunikácie. Vek starej tradície pozvánok, navštíveniek a vizitiek viktoriánskej doby odráža prepracovanosť a štýl v ľuďoch tej doby. Štýl tu odkazuje na prezentáciu telefónnych kariet a vizitiek. Viktoriánska éra je právom nazývaná érou elegancie. Tento spôsob komunikácie, dúfajme, že nikdy nezoslábne.


Moje
webové stránky
 
 Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín :
http://cezmin.wz.sk
 Vianoce: http://vianocesk.ic.cz
Veľká noc: http://velkanoc.ic.cz
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky: http://bylinky.czweb.org
Čas Vianoc:
http://vianocesk.wz.cz
 Seniorka:
http://seniorka.szm.com
 Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky:
http://svetbabik.czweb.org
 
 Slovania: http://slovania.czweb.org
Jánska noc:
http://cbjanskanoc.ic.cz
 Pani Príroda:
http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
 Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
 Moji psíovia:
http://mikinka.czweb.org

  Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
 Cezmín ker  a alias:
http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan:
http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie:
http://aishwarya.wz.cz
 Horné Chlebany :
http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatérstvo  :
http://cbrsk-chlebany.euweb.cz
 Múdra ako rádio:
http://www.mudraakoradio.euweb.cz
 CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK Chlebany:
http://cbrsk.euweb.cz
Blog Jánska noc a iné
http://www.cbjanskanoc.webovastranka.sk
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english:
http://ruda-etuda.czweb.org
 Seniorka a deti:
http://babka-radi.euweb.cz
 Olympionik:
http://olympionikholub.ic.cz
 Sedmičkári
http://rannisedmicka.ic.cz
 Práva dieťaťa:
http://dieta.czweb.org
  
 
Späť| Obnoviť | Dopredu

Počítadlo pre Vaše stránky

by Cezmín Slovakia 5.7.2013 http://seniorka.szm.com ; http://cezmin.wz.cz